Slova ke slovům, činy k činům

Za svůj život a kariéru jste samozřejmě potkali a potkáte ohromné množství lidí. Každý člověk je jiný a jsou mezi nimi i takoví, kteří velmi hezky mluví a slibují. Mají dar přesvědčování. Obvykle se jedná o ty nejzajímavější a nejsympatičtější společníky a lidi ve vašem okolí.

Upřímně, po uplynutí určitého času chápete, že to, o čem jste s nim kdysi mluvili, se nesplnilo, nebo se soustavně nerealizuje. Potkáváte se s nimi, oni vás znovu utvrzují, a znovu nic.

Vzniká dilema. Jak se zachovat? Na jednu stranu se záležitost nepohnula – je třeba jít do sporu, na stranu druhou je to přece dobrý člověk – nechcete být nepříjemní.

V takových situacích se sám držím výroku: slova ke slovům, činy k činům.

Takovým způsobem práci rozděluji na dva bloky: „slova“, která mají nulovou hodnotu a reálné výsledky – „činy“.

Při analýze společné práce se snažím odhodit vše nepotřebné: osobnost člověka, se kterým vedu jednání, sliby, vysvětlení, všechen informační šum. Anebo si položím otázku, jak bych se zachoval, kdyby na jeho místě byl jiný člověk. Ponechávám jen fakta a výsledky, jakoby kromě faktů nic jiného neexistovalo.

A víte co? Obraz se často silně změní. Vše se uvádí na pravou míru a nevznikají potom otázky a nepříjemná překvapení. Snadněji se dělají rozhodnutí.

Váš A. J.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *